تبلیغات
وبلاگ کانون فرهنگی شهید مکتبی محمدآباد گرگان
نوزدهمین یادواره شهدای روستای محمدآباد

نوزدهمین یادواره شهدای روستای محمدآباد با حضور نماینده ولی فقیه در استان گلستان آیت ا.... نور مفیدی و شرکت جمع زیادی از اهالی روستا ، خانواده معظم شهدا و همرزمان و رزمندگان دفاع مقدس و اقشار مختلف روستاهای اطراف و شهرستان گرگان در روز جمعه 28 بهمن نود در مسجد جامع این روستا برگزار گردید.


در این مراسم که به همت ستاد یادواره شهدای محمدآّباد و با یاری و حمایت گسترده مالی و معنوی اهالی شهید پرور این روستا برگزار گردید و بیش از 1000 نفر در این مراسم شرکت داشتند.

مراسم با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید توسط برادر شهید آقای موسی رمضانپور آغاز و در ادامه برادر بزرگوار شهید آقای محمود ناصری به نمایندگی از خانواده های شهدای روستا و ستاد یادواره به حضار و شرکت کنندگان خیر مقدم گفته و از شرکت آنان در این مراسم و ایستادگی آنها بر عهدشان با شهدا و ادامه راه شهیدان تقدیر نمود . از دیگر برنامه های این مراسم نوشتاری بود که توسط فرزند شهید آقای حاج هادی اتراچالی خوانده شد و گوشه ای از رنج ها و روزها و سالهای پس از شهادت پدر و کم بودن جای محبت و خالی بودن جایگاه و تکیه گاه پدر در خانواده ی شهدا را برای حضار بازگو کرده و موجب تحریک احساسات پاک شرکت کنندگان گردید و شور و حال خاصی را به این مراسم معنوی بخشید.

مداح شهدا و رزمندگان، برادر صادق نژاد که خود از همرزمان شهدای این روستا بویژه شهید مکتبی بود و با ذکر گوشه هایی از سجایا و اخلاقی و روحیات بلند این شهید و با صدای قهار توانست حال و هوای جبهه ها را برای حضار زنده نماید.

سخنران این مراسم ، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسلامی بود. اسلامی با اشاره به سابقه آشنایی خود با مردم روستا از ابتدای انقلاب و بویژه شهدای روستا خاطره ای از یکی از شهدا و وصیت این شهید جهت خواندن روضه ی حضرت رقیه (س) در مراسم خود، برای حضار بازگو کرد. اسلامی در ادامه باستناد آیات و روایات اسلامی و با تکیه بر سیره ی پیامبر عظیم الشان و ائمه اطهار درسهایی از مبانی بلند و اخلاقی اسلام را برای حضار بیان کرد؛ و در انتها این مراسم معنوی با صرف شام به پایان رسید.

 

روحشان شاد ، نامشان یاد و راهشان پر رهرو باد.


ادامـه مـطـلـب

لینك | نوشته شده در سه شنبه 9 اسفند 1390ساعت <-PostTime-> توسط مسئول کانون |